Dom i Ogród

Trendy kominkowe 2018

Największe trendy kominkowe 2018 roku

Dyskusje na temat zanieczyszczeń powietrza nie cichną, wręcz w najbliższych miesiącach będą narastały, ponieważ sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Od lat zagorzali przeciwnicy kominków starają się udowodnić, że urządzenia te są jedną z głównych przyczyn powstawania smogu. Mimo to popularność kominków nie gaśnie, a trendy kominkowe 2018 roku zdają się sugerować, że wręcz stale rośnie.

Z czego wynika popularność kominków?

Kominki z całą pewnością nie są wynalazkiem XXI wieku. Ogień od zawsze odgrywał ważną rolę w życiu rodziny – ogrzewał, pozwalał przygotować posiłek, jednoczył. Kominek jest czymś na wzór dawnego ogniska, tylko w cywilizowanej formie. Daje ciepło i tworzy przyjemną atmosferę, szczególnie w długie, zimowe wieczory. Współczesne kominki mogą ogrzewać jedynie salon, ale na rynku nie brakuje urządzeń, które doskonale spisują się w roli kotła ogrzewającego całe mieszkanie, a przy okazji wodę użytkową.

Kominek to taki prywatny dostawca ciepła, daje poczucie niezależności energetycznej. W kominku palimy suchym, długo sezonowanym drewnem, więc w procesie spalania nie dochodzi do wytwarzania szkodliwych substancji. Kominek (odpowiednio użytkowany) nie smoli, nie kopci, nie powoduje powstawania nieprzyjemnych zapachów, dlatego z powodzeniem można go umieścić w centralnej części domu. Stanowi wówczas prawdziwą ozdobę i dodaje wnętrzu charakteru.

Trendy kominkowe 2018 – przegląd

Co będzie modne w 2018 roku? Wciąż tradycyjne rozwiązania, a więc kominek usytuowany w centralnej części domu, użytkowany sporadycznie i ogrzewający jedynie to pomieszczenie, w którym zostanie zamontowany. Jednocześnie trendy kominkowe 2018 roku wskazują, że coraz częściej kominek zastępuje tradycyjną instalację c.o., czyli jest to urządzenie z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do innych pomieszczeń i podgrzewające wodę użytkową (kominek z płaszczem wodnym). Obydwa rozwiązania można uzyskać zarówno budując kominek od podstaw, jak i zamawiając urządzenie seryjne.

W świecie mody trendy zmieniają się bardzo szybko, tak naprawdę wszystko jest modne i dobrze, by dana rzecz odpowiadała naszym gustom a nie wyobrażeniom osób postronnych. Jeśli chodzi o trendy kominkowe 2018, sytuacja jest bardzo podobna. Popularne są zarówno nowoczesne, minimalistyczne rozwiązania, jak i klasyczne, rozbudowane kominki, a nawet kaflowe, stylizowane na wzór dawnych pieców kaflowych. To, na jaki kominek się zdecydujemy uzależnione jest m.in. od wielkości i stylu wnętrza, w jakim urządzenie ma się naleźć, a także parametrów technicznych przewodów kominowych, itd.