Dom i OgródWnętrza

Nowoczesny kominek

Do jakich wnętrz nowoczesny kominek?

W nowocześnie urządzonych wnętrzach, szczególnie w przestronnych, jasnych salonach, coraz częściej spotykamy kominki. Nie można powiedzieć, że moda na nie powraca, bowiem modne są właściwie od zawsze. Tyle tylko, że kiedyś mogły sobie pozwolić na nie osoby zamożne. Dziś nowoczesny kominek przestał być synonimem bogactwa. O jego instalacji może pomyśleć każdy, kto planuje budowę bądź poważny remont domu.

Jaki rodzaj kominka wybrać?

Przede wszystkim należy się zastanowić w jakim celu będziemy budować kominek. Jeżeli ma być elementem dekoracyjnym, uruchamianym sporadycznie w długie, zimowe wieczory, nie warto mocno skupiać się na jego parametrach technicznych. O wiele ważniejsze będą walory estetyczne. Jeżeli natomiast kominek ma stanowić istotne źródło ciepła w domu, należy wybrać taki, który podoła temu zadaniu i nie będzie trudny w obsłudze. Kominek, który oprócz ogrzewania pomieszczeń, ma podgrzewać także wodę użytkową, musi być urządzeniem niezawodnym i oszczędnym. Dziś właściwie każdy nowoczesny kominek, jaki pojawia się na rynku, ma odpowiednie certyfikaty i odpowiada standardom europejskim, niemniej jednak kominki różnią się sposobem działania, parametrami i sprawnością, dlatego decyzja o wyborze konkretnego urządzenia musi być dobrze przemyślana.

Nowoczesny kominek z wkładek kominkowym

Nowoczesny wygląd kominkaNowoczesne kominki to urządzenia, w których znajdują się specjalistyczne wkłady. Kiedyś kominki wyglądały zupełnie inaczej, przede wszystkim miały otwarte palenisko. Dziś jest ono rzadkością. Nowoczesny kominek z wkładem kominkowym (do kupienia na tej stronie internetowej) jest znacznie bezpieczniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Zamknięte palenisko znacznie ogranicza ryzyko przedostania się ognia do pomieszczenia, niweluje również przykre zapachy i odgłosy. Otwarte palenisko nie mogło zapewnić takiego komfortu, poza tym w żaden sposób nie ograniczało przedostawania się sadzy i dymu do pomieszczenia. Gryzący dym i sadze powstawały szczególnie wtedy, gdy zapychały się przewody kominowe, albo stosowano zły opał.

Do jakich wnętrz nowoczesny kominek?

Dobierając odpowiednią obudowę możemy sprawić, że kominek idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Obecnie wiele osób wybiera proste formy – jednokolorowe obudowy bez zbędnych ozdób. Taki nowoczesny kominek świetnie wygląda w na tle modnych obecnie, jasnych ścian i doskonale współgra z jasną podłogą oraz lakierowanymi meblami. Niektórzy decydują się na wyróżnienie ściany, na której stoi kominek i ozdabiają ją tapetą bądź dobrej jakości fototapetą. Nad kominkiem może tez zawisnąć obraz albo lustro. Tak naprawdę wszystko zależy do wyobraźni i gustu domowników. To oni muszą sprawić, by kominek równie dobrze prezentował się w trakcie, gdy pali się w nim ogień, jak i w momencie, gdy palenisko jest wygaszone.