Wnętrza

Komplet wypoczynkowy – porady

Wybieramy komplet wypoczynkowy – porady

Chcesz wybrać najlepszy komplet wypoczynkowy? Musisz wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Dzięki temu uda Ci się dokonać trafnego wyboru, z którego będziesz w pełni zadowolony. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas poradami!

Porady dotyczące wyboru kompletu wypoczynkowego:

  • Weź pod uwagę dostępną ilość miejsca, bo tylko wtedy kupisz produkt spełniający twoje oczekiwania. Masz mały salon? Zdecyduj się na niewielką sofę i jedną, ewentualnie dwie sofy. Jeżeli jednak Twój pokój dzienny jest sporej wielkości, to możesz pozwolić sobie na duży narożnik i dobranie do niego dwóch, a nawet trzech sof lub foteli. Pamiętaj też, że meble modułowe można dowolnie łączyć i przestawiać, a to stwarza dużo więcej możliwości aranżacyjnych.
  • W trakcie wyboru sofy zwróć uwagę na jej wysokość, szerokość i rozmiar siedziska. Ten ostatni powinien być dostosowany do Twojego wzrostu. Jak sprawdzić czy ma odpowiednią głębokość? Wystarczy, że usiądziesz na kanapie i zerkniesz, czy siedzisko kończy się pod kolanami – jeżeli tak, to jest odpowiednie. Ta sama zasada ma zastosowanie w przypadku foteli.
  • Wybierz produkt z twardym i dość sztywnym oparcie, które zapewni odpowiednią podporę plecom, zwłaszcza odcinkom: piersiowemu i lędźwiowemu. Pamiętaj też, że „zbite” oparcia wytrzymują dłużej i wolniej się zużywają.
  • Postaw na proste kształty, które pasują niemal do wszystkiego. Stylizowane kanapy sprawdzą się w salonach retro lub urządzonych na wzór francuski bądź angielski.
  • Zdecyduj się na neutralne kolory. Brąz, beż, czerń czy biel jest zawsze modna, więc nie musisz obawiać się, że po kilku latach zostaniesz zmuszony do ponownej wymiany mebli. Oczywiście możesz też wybrać produkt w intensywnym i ekstrawaganckim kolorze, jednak musisz wiedzieć, że będzie ona mocno zwracać na siebie uwagę. Dlatego sprawdzi się wyłącznie w minimalistycznych wnętrzach o jasnej kolorystyce.
  • Sprawdź jakość wykonania i solidność. Meble wypoczynkowe mają służyć długie lata, więc muszą zostać porządnie wykonane. Powinny być masywne i ciężkie. Najlepiej, aby ich stelaż był w całości drewniany, bo będzie lepiej znosił spore obciążenia.
  • Zwróć uwagę na materiał. Meble obite skórą naturalną lub eko-skórą wyglądają luksusowo i elegancko, jednak są drogie, łatwiej ulegają zaplamieniom, a ich pielęgnacja jest bardzo absorbująca. Natomiast produkty z materiałowymi tapicerkami są wygodniejsze w użytkowaniu. Łatwo usunąć z nich zabrudzenia, kocią lub psią sierść, a poza tym nie wymagają nacierania preparatami zapobiegającymi pękaniu. Są także miłe w dotyku, co stanowi dodatkowy atut.