Dom i OgródWnętrza

Bezpieczeństwo i higiena w stalowych basenach publicznych

Baseny publiczne muszą spełniać określone standardy. Niedopuszczalne jest prowadzenie publicznej pływalni z naruszeniem obowiązujących przepisów. Właściciele i zarządcy takich obiektów muszą dbać nie tylko o sam basen, ale i jego otoczenie, w tym przylegające szatnie i natryski. Konieczne jest także zatrudnienie ratownika, który zadba o bezpieczeństwo osób korzystających z pływalni. Natomiast jeśli chodzi o sam basen, zdecydowanie najłatwiej zadbać o jego czystość i estetyczność, gdy niecka została wykonana ze stali nierdzewnej.

Idealnie szczelny basen z „nierdzewki”

Stal nierdzewna to materiał o ogromnym potencjalne. Trwały, odporny na działanie korozji, posiadający liczne walory estetyczne, a przy tym na tyle plastyczny, że umożliwia niemal niczym nieograniczone kształtowanie. Dzięki wykorzystaniu stali nierdzewnej niecka basenowa może przyjąć dowolny kształt. Niezależnie od tego, czy powstaje w całości i trafia na miejsce montażu jako jeden element, czy też składa się z kilku spawanych na miejscu budowy elementów. Spoiny w przypadku stali nierdzewnej są tak przygotowane, że zupełnie niewidoczne gołym okiem. Na miejscu montażu basen jest przygotowywany w taki sposób, by w dnie czy na ściankach nie było żadnych szczelin, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia. Basen jest idealnie szczelny, gładki, a dzięki temu bezpieczny. Siedliska bakterii nie mają się gdzie zagnieździć, nie ma też możliwości zahaczenia gołą stopą o wypukłości i wybrzuszenia, bo takowych w przypadku „nierdzewki” nie ma.

Higienicznie czyste stalowe baseny publiczne

Brak szczelin i idealnie gładka powierzchnia niecki basenowej są gwarancją higienicznej czystości. W przeciwieństwie do materiałów innego typu, stal nierdzewna nie jest ani trochę chropowata, nie matowieje pod wpływem intensywnego użytkowania, nie łuszczy się. Zanieczyszczenia nie mają jak osiąść na takiej powierzchni. Dzięki temu bardzo łatwe jest również czyszczenie basenu ze stali nierdzewnej. Nie jest konieczne szorowanie, a po myciu basenu nie trzeba konserwować, stosować żadnych specjalnych farb, folii czy impregnatów. Warto również podkreślić, że stal nierdzewna to materiał bezpieczny sam w sobie, hipoalergiczny, z powodzeniem wykorzystywany w branży spożywczej, kosmetycznej i medycznej. Z basenów stalowych mogą korzystać osoby cierpiące na rozmaite schorzenia. Niecki ze stali nierdzewnej znajdują się na wyposażeniu ośrodków rehabilitacyjnych.

Publiczne baseny ze stali nierdzewnej

Producent basenów z „nierdzewki” dostarcza rozwiązania zarówno dla osób prywatnych, hoteli, rozbudowanych kąpielisk publicznych, aquaparków, szkół i ośrodków rehabilitacyjnych. Zawsze priorytetem jest dla niego zadowolenie klienta oraz bezpieczeństwo osób korzystających z basenu. Stalowe baseny publiczne są bezpieczne z wielu powodów. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt starannie dobranych, dedykowanych akcesoriów. Drabinki, leżaki, dysze, grzybki wodne i inne atrakcje są wykonane z wysokojakościowych materiałów i zainstalowane w taki sposób, by korzystanie z nich było komfortowe i bezpieczne.