Prosty design – nowoczesne rozwiązania

Prosty design – co to znaczy

designDesign to obecnie niezwykle popularne słowo. Wynika to oczywiście z wielu rzeczy – ale przede wszystkim chodzi o fakt, że design związany jest bardzo często z aranżacją przestrzeni wnętrz. Aranżacja wnętrz nie oznacza oczywiście tylko i wyłącznie wybrania jakiegoś określonego designu – tak naprawdę liczy się tutaj dużo więcej różnych rzeczy. Poza tym żaden design nie jest tak naprawdę jednorodny – każdy składa się z kilku różnych elementów.

Co więcej, jeśli spotykamy się z hasłem prosty design to nie musi to wcale oznaczać, że jest on zupełnie prosty i że jest pozbawiony zaawansowanych rozwiązań czy funkcjonalności. Prosty design jeśli chodzi o przestrzeń wcale nie musi być banalny i oparty o najprostsze rozwiązania. Zdecydowanie istotną kwestią jest tutaj fakt, że prosty design tylko robi wrażenie prostego a tak naprawdę ma zdecydowanie więcej cech. Czym konkretnie jest prosty design w przypadku aranżowania nowoczesnej przestrzeni? Prosty design to przede wszystkim praktyczne rozwiązania jeśli chodzi o budowę, duża doza funkcjonalności a także minimalizm. Dobrym przykładem na taki design mogą być tutaj kominki.

Funkcjonalne wnętrza

Prosty projektKominki mają naprawdę bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza. Wynika to oczywiście z kilku podstawowych faktów. Po pierwsze, kominki, które są obecnie popularne są przede wszystkim oparta w swojej konstrukcji o proste rozwiązania. Tego typu kominki to design w czystej formie – w praktyce oznacza to, że są one bardzo minimalistyczne i składają się z zaledwie kilku elementów. Poza tym liczy się tutaj także fakt, że tego typu prosty design nie oznacza wcale, że funkcjonalności tego typu kominków także są proste. Jest w zasadzie na odwrót – prosty design gwarantuje, że mamy bardzo wiele funkcjonalności, które co więcej są po prostu bardzo rozbudowa.

Nowoczesne kominki o prostym designie są jednak tak projektowane, że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że ich konstrukcja jest tak prosta, zajmuje tak mało miejsca, że niemożliwa jest duża ilość funkcji. Jest to jednak tylko pierwsze wrażenie, w praktyce zazwyczaj okazuje się, że możliwości takiego kominka są bardzo szerokie. Nie zapominajmy także o fakcie, że prosty design odnosi się nie tylko do konkretnych przedmiotów czy sprzętów w naszym domu czy mieszkaniu, ale także do samej przestrzeni i tego jak taka przestrzeń wygląda.  Jeśli szukamy prostych rozwiązań i nie wiemy gdzie znaleźć inspirację można zawsze poszukać informacji, pomysłów czy projektów online. Z pewnością znajdziemy szereg rzeczy które mogą nas potencjalnie zainteresować i pokazać w praktyce czym jest prosty design.