Instalacje

Proste linie – geometryczne kształty

Proste linie – nowoczesne wnętrza

geometria w budownictwieNowoczesne wnętrza maja kilka podstawowych cech charakterystycznych. Są to przede wszystkim kwestie związane z projektem i konstrukcją. Mowa tutaj o trzech podstawowych aspektach. Są to prostota, minimalizm i praktyczność. Oczywiście każda z tych cech może zostać inaczej wykorzystana, nie wszystkie muszą być zawsze obecne, ale liczy się fakt, że to one wyznaczają granice nowoczesnego stylu. Nie powinniśmy tutaj także zapominać o tym, że istotnym elementem nowoczesnych aranżacji wnętrz są także proste linie.

Wszechobecność prostych linii tak widoczna w nowoczesnych domach czy mieszkaniach to fakt. W praktyce oznacza to, że nowoczesne przestrzenie bardzo często są po prostu proste i geometryczne. Proste linie sprawiają, że wnętrza wyglądają schludnie, uporządkowanie, czysto i sprawiają wrażenie niezwykle przestrzennych i otwartych. We wnętrzach, które są parte o proste linie widać dobrą organizację przestrzeni i czuć porządek. Tego typu wnętrza wypełnione prostymi liniami mogą się jednak także wydawać pozbawione życia, sterylne czy mało klimatyczne. Na końcu jednak wszystko tak naprawdę zależy od tego jak zdecydujemy się urządzić tego typu wnętrze. Gdzie szukać inspiracji i w jaki sposób działać?

Moc dodatków

Proste linie w budownictwieInspiracje jeśli chodzi o proste linie możemy znaleźć tak naprawdę wszędzie. Proste linie są wykorzystywane nie tylko w projektowaniu przestrzeni w jej znaczeniu ogólnym, a więc w tworzeniu linii ścian, mebli, okien ale także w pojedynczych przedmiotach czy sprzęcie. Każda rzecz w naszym domu czy mieszkaniu może być przecież zrobiona w dowolnym stylu, w stylu nowoczesnym dominuje jednak prostota i wspominane proste linie. Przykładem ciekawie zastosowanych prostych linii mogą być z pewnością takie elementy mebli czy wyposażenia jak na przykład: blaty kuchenne, stoły, zabudowa kuchni czy łazienki, lodówki, pralki, kominki czy rzeczy czysto dekoracyjne takie jak na przykład wazony, figurki czy obrazy.

Szczególnie ciekawym elementem wykorzystującym właśnie proste linie mogą być nowoczesne kominki. Tego typu kominki mogą iść w stronę bardziej futurystycznego designu i wtedy mamy mnogość niebanalnych kształtów pełnych obłych linii lub mogą polegać tylko i wyłącznie na prostych liniach. Proste linie w przypadku kominków sprawiają, że są one eleganckie, lekkie i mogą się łatwo wtopić w tło, w otoczenie i w całość nowocześnie urządzonego mieszkania czy domu. Jeśli zależy nam właśnie na takim efekcie – wtopienia w tło wybór kominków o prostych liniach może być faktycznie najlepszym rozwiązaniem. Przykładem wykorzystania prostych linii w budownictwie może być ten dom.