Dom i Ogród

Kominki gazowe – praktyczne informacje

Kominek gazowy – dla kogo

Rynek kominków jest bardzo bogaty. Znajdziemy oferty kominków nawiązujących do tradycji, na przykład kominki kaflowe przypominające dawne piece kaflowe, kominki nowoczesne, które idealnie sprawdzają się w dzisiejszych minimalistycznych wnętrzach, czy wreszcie kominki typowo futurystyczne, które o dziwo mogą w ciekawy sposób ożywić każdy rodzaj wnętrza. Poza różnorodnymi projektami mamy także do wyboru różnego rodzaju materiały, z którego są wykonane kominki oraz różne metody spalania. Wystarczy tylko wymienić tradycyjne kominki opalane drewnem czy kominki gazowe, kominki wykonane z marmuru czy stylowe piecyki żeliwne. Wybór należy oczywiście do nas, a ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia, lub czasem ograniczenia finansowe. Pamiętajmy, że niektóre projekty ze względu na nietypową formę czy materiał, z którego są wykonane mogą być stosunkowo drogie.

Ciekawą propozycją są z pewnością kominki gazowe. Kominki opalane gazem to idealna propozycja dla osób, które troszczą się o ekologiczne rozwiązania i mają na względzie jakość powietrza. Jest to szczególnie ważne w obecnym kontekście problemów ze smogiem i ogólnym zanieczyszczenim powietrza, w szczególności w okresie zimowym. Kominki gazowe są także idealną propozycją dla osób, które cenią sobie wygodę użytkowania, prostotę oraz czystość. W kominkach gazowych nie musimy przecież troszczyć się o systematyczne dokładanie drewna i pilnowanie płomienia czy regularne czyszczenie szybek. W tego typu kominkach płomień i temperatura jest przecież  regulowane pilotem. Co ciekawe, na rynku są także dostępne modele, którymi możemy sterować za pomocą aplikacji na smartphonie.

Kominek gazowy – praktyczne porady

Decydując się na zakup kominka gazowego pamiętajmy o kilku podstawowych kwestiach. Nie dajmy się przede wszystkim zniechęcić obiegowymi opiniami, że tego typu kominki są niebezpieczne i istnieje duże ryzyko związane z ich użytkowaniem. Producenci kominków gazowych stosują szereg zabezpieczeń, które sprawiają, że kominki gazowe są nawet bezpieczniejsze w użytkowanie niż te tradycyjnie opalane drewnem.