Producent kominków a udzielane informacje o produktach

Producent kominków a informacje, których udziela o swoich towarach

Każdy wytwórca towarów ma obowiązek informować klientów o parametrach technicznych swoich produktów, bo tylko dzięki nim są oni w stanie dokonać właściwego wyboru i porównać kilka interesujących ich artykułów. Także producent kominków jest do tego zobowiązany. Chcecie dowiedzieć się, jakimi informacjami opatruje on swoje produkty? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Jedną z najważniejszych informacji, którą znajdziecie w opisach kominków to wartość mocy nominalnej podawanej w kilowatach, która oznacza średnią moc urządzenia uzyskiwaną w ciągu pełnej godziny jego pracy w warunkach laboratoryjnych. Producent kominków podaje również ile wynosi sprawność grzewcza sprzętu (zwykle 50-80%) oraz jaka jest wielkość jego paleniska (standardowa szerokość to 60-100 cm). Oprócz tego „informuje” potencjalnych klientów o ilości i rodzaju przeszklonych ścianek, kształtu frontu wkładu kominkowego oraz typie jego wykończenia. Ponadto wskazuje z jakich materiałów został wykonany produkt i jaka jest jego konstrukcja np. stalowo-szamotowa, która gwarantuje mu niezawodne działanie przez długie lata.

Dość często producent kominków akcentuje także sposób wykonania i połączenia ze sobą poszczególnych elementów oraz wymienia zastosowane systemy i dostępne funkcje, które wpływają na komfort użytkowania urządzenia i efektywność jego działania. Mowa tutaj m.in. o takich rozwiązaniach jak systemy doprowadzania i rozdziału powietrza, system samoczyszczenia szyby, mechanizm podnoszenia drzwiczek do góry czy system regulacji procesu spalania. Co więcej, większość firm produkujących kominki podaje też informacje na temat sprawności chwilowej, emisji pyłu i dwutlenku węgla, temperatury spalin, wielkości wylotu spalin i wlotu powietrza a także załadunku nominalnego i rodzaju stosowanego paliwa oraz jego zużycia. Uzyskać można od nich również dane dotyczące wymiarów, ciężaru, okresu gwarancji i certyfikatów, którymi zostały opatrzone. Wszystkie powyższe kwestie mają niemałe znaczenie. W szczególności przydają się w przygotowaniu miejsca pod instalację wkładu kominkowego.

Naturalnie wszystkie niezbędne informacje dotyczące artykułów producent kominków zamieszcza na stronie internetowej, jednak w razie wątpliwości lub niemożności ich odnalezienia, nic nie stoi na przeszkodzie, byście skontaktowali się z wytwórcą telefonicznie bądź mailowo i dopytali o interesujące Was szczegóły.