Dom i Ogród

Akcesoria do kominków

Przydatne akcesoria do kominków – przegląd

Budowa kominka powinna być inwestycją dobrze przemyślaną. Ważne jest nie tylko umiejscowienie urządzenia i jego wygląd, ale też funkcje, które ma spełniać. Oczywiście funkcja estetyczna nie podlega dyskusji, ale warto pomyśleć również o tym, czy kominek ma być użytkowany od czasu do czasu czy też w sposób ciągły, a także czy jego zadaniem jest ogrzanie jednego pomieszczenia (zwykle salonu), czy też całego domu, a może również wody użytkowej. Niektóre funkcje da się nieco ulepszyć w trakcie użytkowania. Służą do tego akcesoria do kominków. Uzyskanie innych funkcji wymaga już niestety wymiany całego urządzenia.

Ozdobne akcesoria do kominków

Wśród akcesoriów, które zmieniają wygląd kominka można wymienić ramy ozdobne, które montuje się zarówno w przypadku tradycyjnej wersji urządzenia, jak i kominków narożnych. Wygląd kominka mogą zmienić również nowe drzwiczki

Funkcjonalne akcesoria do kominków

Wśród akcesoriów usprawniających pracę urządzenia bądź pozwalających kontrolować moc grzewczą znajdują się różnego typu centralki sterujące, zasilacze awaryjne, akumulatory, zawory bezpieczeństwa, trójdrogowe zawory temperaturowe czy wymienniki ciepła. Do grupy tej zalicza się również rekuperatory wodne i powietrzne, naczynia zbiorcze, a niekiedy także wkłady z płaszczem grzewczym.

Inne, przydatne akcesoria

Właściciele kominków powinni wyposażyć się w akcesoria do kominków, dzięki którym rozpalanie ognia, sprzątanie i przechowywanie opału będzie znacznie łatwiejsze. Warto pomyśleć o koszu na drewno, miotełce, szufelce, pogrzebaczu i szczypcach. Zestaw taki nie powinien być skomponowany z byle jakich, niepasujących do siebie przedmiotów, ponieważ zwykle zajmuje miejsce tuż obok kominka, a więc jest widoczny dla wszystkich domowników i gości. Niektórzy sprzedawcy oferują gotowe zestawy kominkowe, nie tylko eleganckie, ale tez wykonane z wysokiej jakości materiałów.