Wnętrza

Czym zasłonić okna? Dostępne produkty

Zależy ci na tym, by ochronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się od słońca lub chcesz zapewnić sobie więcej prywatności? Koniecznie zasłoń okna! Czym i w jaki sposób możesz to zrobić? Na rynku dostępnych jest kilka produktów, które ci to umożliwią. Ich charakterystykę znajdziesz poniżej.

Produkty, którymi można zasłonić okna

  • Rolety wewnętrzne

Wykonywane z dobrej jakości materiału np. bawełny lub poliestru. W razie potrzeby można je wyczyścić przy użyciu wody i delikatnego detergentu. Nie blakną i nie ulegają zbyt szybko zabrudzeniom. Dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. W zależności od stopnia przepuszczalności, blokują większą lub mniejszą ilość światła słonecznego. Instaluje się je nad oknami lub przytwierdza do ich skrzydeł. W zestawie często pojawiają się specjalne zaczepy, dzięki którym nie trzeba wiercić otworów w ramach. Są proste i szybkie w montażu. Można je stosować w każdym pomieszczeniu.

  • Żaluzje wewnętrzne

Alternatywa dla rolet. Zrobione z cienkich lamelek, których jedna strona jest błyszcząca a druga matowa. Dają możliwość regulowania dopływu światła – wystarczy ustawić lamelki pod odpowiednim kątem i właściwą stroną na zewnątrz. Robi się je z drewna lub aluminium. Występują w kilku wersjach kolorystycznych i w rozmaitych rozmiarach. Drewniane są droższe, bardziej eleganckie i lepiej się prezentują, natomiast aluminiowe są uniwersalne i tańsze. To jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o zasłanianie okna, zwłaszcza że można je montować w oknach o nietypowych kształtach i rozmiarach.

  • Rolety zewnętrzne

Zrobione z profili PCV, których środek wypełniony jest specjalną pianką poliuretanową. Jak sama nazwa wskazuje instaluje się je na zewnątrz okien. Świetnie chronią przed słońcem i wiatrem. Doskonale odgradzają od hałasów dobiegających z zewnątrz i poprawiają izolację cieplną okien (używając ich można wyraźnie ograniczyć straty ciepła). To z kolei redukuje zużycie opału i obniża koszty ogrzewania. Warto nimi zasłonić okna na parterze. Instalowane przez profesjonalne firmy. Ich pracą steruje się elektrycznie, ręcznie lub przy użyciu pilota.

  • Markizy

Sprawdzą się zarówno w oknach dachowych, jak i zwykłych. Zacieniają przestrzeń przed oknem, jednak nie zasłaniają widoku. Mogą mieć różną długość i rozpiętość. Da się ustawiać kąt ich nachylenia.