Jak wybrać hurtowego dostawcę pelletu?

Sezon grzewczy zaczyna się wówczas, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej określonego poziomu, co może prowadzić do trwałego wyziębienia pomieszczeń. Pogorszenie pogody może nastąpić zarówno w ostatnich dniach września, jak i na początku listopada, dlatego nie czekając na ostatnią chwilę, opał na zimę należy zgromadzić w okresie letnim. Większość osób kupuje opał w ilościach hurtowych. Ale jak wybrać hurtowego dostawcę pelletu, by nie żałować wydanych pieniędzy?

Gdzie kupić opał na zimę?

Jest wiele możliwości nabycia opału na zimę. Większość osób kieruje swoje kroki do lokalnych składów opału albo dużych marketów budowlanych, które mają w ofercie określone rodzaje paliw grzewczych, np. drewno kominkowe albo pellet. Niestety opinie o jakości opału dostępnego w marketach nie są najlepsze, natomiast składy opału oferują nierzadko znacznie wyższe ceny od cen hurtowych. Dlatego jeśli chcemy zamówić większą ilość pelletu albo ekogroszku, lepiej postawić na opał prosto od producenta.

Jak wybrać hurtowego dostawcę pelletu? Przede wszystkim musi to być producent, który cieszy się dobrą opinią. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową frazę pellet hurtownie, otrzymamy wyniki dotyczące wielu dostawców z terenu całej Polski. Warto ograniczyć się do hurtowni zlokalizowanych na terenie naszego województwa i przyjrzeć się bliżej ofercie kilku tych, które cieszą się w sieci najlepszą opinią.

Jak wybrać hurtowego dostawcę pelletu?

Opinie zamieszczone w sieci są istotne, ale należy pamiętać, że nie zawsze odzwierciedlają stan faktyczny. Dlatego zdecydowanie nie powinny być jedynym wyznacznikiem tego, od kogo należy kupić pellet. Skupmy się raczej na ofercie, dokładnie przeanalizujmy, jaki rodzaj pelletu oferuje producent, jaka jest jego kaloryczność, wilgotność oraz zawartość popiołu. Bardzo istotne jest również to, czy producent podaje, skąd pochodzi surowiec do produkcji pelletu oraz jak przebiega proces produkcyjny.

Hurtownia pelletu

Kupujący chcą zamówić dobry pellet. Dobry, czyli taki, który dobrze się spala, oddając do pomieszczenia odpowiednią ilość ciepła. Pellet nie powinien się spiekać i zapychać podajnika. Nie powinien strzelać i wydzielać nieprzyjemnych zapachów. Nie powinien też pozostawiać zbyt dużej ilości popiołu. Trudno jednak ocenić jakość pelletu na odległość. Jest to możliwe dopiero po wykonaniu testu w domowych warunkach. Dlatego, jeśli chcemy wybrać hurtowego dostawcę pelletu, zamówmy najpierw jeden lub dwa worki opału do testów. Producentom zależy na sprzedaży jak największych ilości opału, dlatego większość z nich nie ma oporów przed sprzedażą pojedynczych worków.

Testy pelletu w domowych warunkach – na co zwrócić uwagę?

Jeśli pellet pozytywnie przejdzie test, klient zamówi opał w ilościach hurtowych. Od czego rozpocząć test? W worku z pelletem nie powinno być zbyt dużo popiołu ani pokruszonego pelletu. Granulat powinien być zwarty, mieć równą powierzchnię i jednolity kolor. W trakcie spalania w pomieszczeniu powinien unosić się zapach palonego drewna, a nie chemicznych substancji.