Podłogi Barlinek – czym się wyróżniają?

Deska Barlinecka to znak rozpoznawczy rodzimego przemysłu drzewnego. Tradycje stolarskie w miejscowości Barlinek sięgają już XIX w. Przez dekady przemysł w tym sektorze sukcesywnie się rozwijał, by dzisiaj Barlinek stał się bardzo rozpoznawalną i chętnie wybieraną marką, która staje się częścią naszych domów. Zobaczmy czym wyróżniają się podłogi pochodzące z Barlinka, i skąd wzięła popularność tego rodzaju posadzek.

Oryginalne i naturalne podłogi – piękny efekt na wiele lat

Inwestycja w podłogę do nowego mieszkania jest niezwykle istotna z wielu względów. Obok kuchni, wykończenia łazienki czy zakupu drzwi to jeden z największych wydatków, który przecież ma skutkować podłogą, z której będziemy cieszyć się przez całe lata. Podłoga powinna cechować się więc dużym potencjałem aranżacyjnym, swoistą uniwersalnością i bez wątpienia wytrzymałością. Nie da się ukryć, że ponadczasowość i naturalność drewna daje temu rodzajowi podłogi przewagę nad innymi. Stąd deski barlineckie do dziś wzbudzają żywe zainteresowanie i są bardzo często wybierane, jeśli tylko planowany jest remont lub wykańczane jest nowe wnętrza. Producent oferuje trójwarstwową deskę, każda z tych warstw jest niezmodyfikowanym drewnem.

Co sprawia, że deska barlinecka to unikatowy produkt?

Podłogi Barlinek to domena i znak rozpoznawczy zakładów funkcjonujących w tym mieście. Co je wyróżnia? Nadal wyróżnikiem jest sama konstrukcja deski. Jak już wiemy deska składa się z trzech naturalnych warstw, które łączy się specjalną, ekologiczną klejową spoiną. To właśnie trójwarstwowość sprawia, że zminimalizowane zostało odkształcanie się drewna, co jest naturalnym zjawiskiem. Zatem takie zjawiska jak pęcznienie, rozpychanie czy kurczenie są ograniczone, a to należy uznać za wielką wartość. Najistotniejsza pod kątem docelowego użytkownika jest wierzchnia, licowo-dekoracyjna warstwa deski. Możliwości technologiczne producenta pozwalają zastosować na tej warstwie w zasadzie każdy rodzaj drewna. Podłoga może być więc dębowa, jesionowa, akacjowa, wiśniowa, klonowa czy wykonana z egzotycznego drewna. Co więcej, zastosowany lakier nawierzchniowy też może mieć różny rodzaj wykończenia, taki jak pełen mat, półmat czy pełen połysk. Natomiast jeśli wolimy drewno olejowane, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać odpowiednią do olejowania deskę.

Nie można pominąć faktu, że deska barlinecka wykonana jest w 100% z naturalnego drewna. Dla wielu osób jest to podstawowy argument, który stoi za wyborem tej czy innej podłogi. Po stronie zalet należy również wymienić to, że deska może być kładziona tam, gdzie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe. Jak się okazuje przewodzi ona wystarczająco dobrze ciepło. Jeśli rozważamy wybór tej czy innej podłogi to warto wiedzieć, że deska barlinecka jest łatwa w montażu. Co oznacza, że jej montaż możemy wykonać sami lub zdecydować się na ekipę fachowców, co nie będzie pociągało do poniesienia dużych kosztów.

Deska barlinecka to niezwykle udany produkt, który świetnie wprowadził się już kilka dekad temu na polski rynek. Warto przyjrzeć się temu produktowi. W końcu to naturalne drewno, które zawsze będzie się pięknie prezentować i wprowadzi do wnętrza ciepło oraz miłą atmosferę.