Jak zamontować umywalkę lub muszlę klozetową?

Korzystanie z budynku wyposażonego w instalację wodną i kanalizacyjną będzie możliwe wtedy, gdy zostanie wykonany biały montaż. Chodzi o zamontowanie różnego rodzaju sanitariatów, począwszy od muszli klozetowej, poprzez umywalkę łazienkową, skończywszy na wannie lub kabinie prysznicowej. Ostrożność należy zachować także podczas montażu zlewu kuchennego, pralki czy zmywarki. Jak zamontować umywalkę lub muszlę klozetową, aby korzystanie z nich było bezproblemowe?

Kiedy wykonuje się biały montaż?

O tym, jak zamontować umywalkę lub muszlę klozetową, należy pomyśleć jeszcze na etapie projektowania budynku, a szczególnie wtedy, gdy powstaje projekt instalacji wodnej. Wówczas możemy dokładnie rozplanować, w którym miejscu staną poszczególne urządzenia, tak by dostęp do nich był wygodny, a estetyka pomieszczenia zachowana. Natomiast sam montaż wykonuje się zazwyczaj wtedy, gdy budynek, albo przynajmniej jego część, przygotowywana jest do zamieszkania. Jeśli chodzi o umywalkę, spore znaczenie ma wybór mebli łazienkowych, ponieważ większość osób decyduje się na umywalkę nablatową, czyli taką, którą umieszcza się bezpośrednio na/w blacie szafki.  Natomiast muszla klozetowa i wanna zwykle montowane są wtedy, gdy w łazience położono już płytki, choć zdarza się, że glazurnik ma sporo pracy także po montażu wanny. Chodzi o sytuację, gdy wanna nie posiada obudowy fabrycznej, a należy wykonać ją z tych samych płytek, których użyto na ścianie czy podłodze.

Jak zamontować umywalkę lub muszlę klozetową?

Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie wykonać montaż urządzeń sanitarnych, powinniśmy wezwać hydraulika. Taka osoba poprawnie złączy ze sobą rury odpływowe, co sprawi, że nie będą przeciekały ani się zapychały (oczywiście pod warunkiem, że nie będziemy do nich wrzucać przedmiotów, które nie powinny się tam znaleźć). Poza tym umywalka i sedes powinny być prawidłowo przymocowane i uszczelnione, co zapobiegnie niepożądanemu przesuwaniu sanitariatów, a w przypadku umywalki – zalewaniu znajdującej się pod nią szafki. Z powyższego wynika, że montaż instalacji sanitarnych Bielsko warto powierzyć wykwalifikowanym fachowcom. Wówczas będziemy mieć pewność, że podczas korzystania z sanitariatów nie przydarzą się żadne niepożądane awarie.

Gdzie znaleźć dobrego hydraulika?

O hydraulika, który wykona biały montaż, warto popytać wśród znajomych. Być może ktoś robił w ostatnim czasie remont łazienki i może polecić hydraulika, który zajmował się podłączaniem urządzeń sanitarnych. Znajomi są zwykle najlepszym źródłem informacji, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju fachowców. Ale jeśli nikt nie może polecić nam dobrego hydraulika, można poszukać takiej osoby w sieci, przeglądając lokalne serwisy ogłoszeń, lub też korzystając z wyszukiwarki internetowej, które pomoże wyszukać zarejestrowane w pobliżu firmy instalatorskie.

Zlecając wykonanie białego montażu fachowcom mamy pewność, że usługa zostanie zrealizowana w krótkim czasie, żaden z sanitariatów nie ucierpi, a korzystanie z łazienki czy kuchni stanie się przyjemnością.