Czy basen ze stali sprawdzi się jako basen hotelowy?

Każdy, kto otwiera obiekt hotelowy, wiąże z taką inwestycją spore nadzieje. Jeśli hotel znajduje się w dobrej lokalizacji, zapewnia obsługę na wysokim poziomie, do tego oferuje wiele ciekawych atrakcji hotelowych i przystępne ceny, z pewnością może liczyć na zainteresowanie. Do atrakcji, które mogą wpłynąć na popularność obiektu hotelowego, należy zaliczyć basen.

Basen hotelowy wewnętrzny czy zewnętrzny?

Niektóre hotele oferują baseny wewnętrzne, inne zewnętrzne. W miejscowościach typowo wakacyjnych, mocno obleganych przez spragnionych słońca turystów, zdecydowanie lepiej sprawdzi się basen zewnętrzny. W pozostałych przypadkach warto pomyśleć o całorocznym basenie wewnętrznym, zwłaszcza jeśli na zewnątrz nie ma wystarczającej ilości miejsca. Basen powinien być bowiem na tyle duży, by goście hotelowi mogli z niego swobodnie korzystać.

Oczywiście poza tym wszystkim niezwykle ważne jest, by zarówno sam basen, jak i jego zaplecze, były dostatecznie zadbane. Dobry hotel nie może sobie pozwolić na niedopatrzenia. Woda basenowa musi być czysta, otoczenie basenu uporządkowane i przede wszystkim bezpieczne. Utrzymanie czystości jest najłatwiejsze w przypadku basenów stalowych.

Baseny ze stali i ich higieniczna czystość

Stal nierdzewna to materiał o zwartej strukturze, a mimo to bardzo plastyczny. Dzięki wspomnianej plastyczności, stalowe niecki mogą przyjmować rozmaite kształty i wymiary. Jeśli w obiekcie jest wystarczająco dużo miejsca, dobrym pomysłem może okazać się umieszczenie obok siebie kilku niecek o różnych kształtach, np. prostokątnego basenu pływackiego, okrągłego jacuzzi i brodzika dla dzieci o niestandardowym kształcie. Każda kolejna niecka to kolejny obowiązek, ale w przypadku niecek stalowych nie należy obawiać się mozolnego szorowania ścianek basenu. Stal nierdzewna nie jest podatna na przywieranie zabrudzeń, do tego świetnie znosi działanie chemii basenowej. To materiał zapewniający basenom hotelowym higieniczną czystość.

Stalowy basen hotelowy a intensywne użytkowanie

Budowa basenów ze stali możliwa jest zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Stal nierdzewna świetnie znosi działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Ponadto wykazuje wysoką odporność na powstawanie uszkodzeń mechanicznych. Stalowy basen hotelowy, mimo intensywnego użytkowania, potrafi przetrwać w niezmienionym stanie wiele długich lat. W ciągu dnia w basenie kąpie się wiele osób, mimo to stalowe niecki nie odkształcają się, nie powstają w nich wgniecenia, ani widoczne rysy. Stalowa powierzchnia pozostaje gładka i błyszcząca.

Budowa basenów ze stali – estetyczne rozwiązanie w każdych warunkach

Stal nierdzewna, dzięki neutralnej barwie i subtelnemu połyskowi, może być łączona z rozmaitymi materiałami. Dobrze wygląda w połączeniu z klasycznymi płytkami podłogowymi, kamieniem naturalnym, szkłem i drewnem. W przypadku niecek stalowych nie ma znaczenia, w jakim stylu jest lub będzie urządzony hotel. Stalowy basen hotelowy sprawdzi się w każdych warunkach. Zawsze wygląda estetycznie.