Kominki narożne

Kominki narożne na granicy pomieszczeń

W nowoczesnych domach coraz częściej dąży się do zachowania otwartej przestrzeni i łączenia kilku pomieszczeń. Duży salon może łączyć się z otwartą kuchnią albo jadalnią. Na granicy pomieszczeń doskonale wyglądają kominki narożne, które można podziwiać z każdej strony.

Kominek – efektowna dekoracja wnętrz

kominek domowy narożnyKominek pełni przede wszystkim funkcję użytkową, czyli zapewnia domownikom bezpieczeństwo energetyczne. Może dogrzewać pomieszczenia w chłodne, zimowe wieczory, albo też stanowić podstawowe źródło ciepła i podgrzewać wodę użytkową.

Oczywiście kominki, w tym kominki narożne, buduje się w domach także ze względów estetycznych. Stanowią efektowną dekorację wnętrz zarówno wtedy, gdy pali się w nich ogień, jak i wtedy, gdy z nich nie korzystamy. Wszystko za sprawą pięknej obudowy, gustownych drzwiczek oraz aranżacji otoczenia kominka. Poza tym płomienie, jakie możemy podziwiać przez szybę kominka, tworzą bardzo przyjemną, rodzinną atmosferę i pozwalają na relaks po ciężkim dniu pracy. Im większa szyba, tym możliwości obserwowania ognia są większe. W przypadku kominków narożnych, które są wyposażone w więcej niż jedną szybę, wygląda to jeszcze efektowniej.

Kominki narożne – perfekcyjne wykonanie

Kominki narożne usytuowane na granicy pomieszczeń można oglądać niemal z każdej strony, dlatego muszą być perfekcyjnie wykonane. Sprawdzeni producenci kominków dołożą wszelkich starań, by urządzenie działało sprawnie, a wygląd obudowy nie budził żadnych zastrzeżeń. Narożne położenie kominka sprawia, że musi się on doskonale prezentować z kilku stron, dlatego podczas budowy urządzenia nie ma miejsca na pomyłki.

Łącznik pomieszczeń o różnych funkcjach

Kominek narożny łączy pomieszczenia o różnych zastosowaniach, np. kuchnię, w której przygotowujemy posiłki oraz salon, w którym wypoczywamy i przyjmujemy gości. Musi być zatem odpowiednio wyeksponowany, a jednocześnie nie może zajmować zbyt wiele miejsca, ponieważ istnieje ryzyko, że któreś z pomieszczeń starci dawną funkcjonalność. Kominki narożne nie sprawdzą się w wąskim przejściu, dlatego najczęściej decydują się na nie osoby, które pomiędzy kuchnią a salonem nie murują żadnej, nawet bardzo wąskiej ścianki.

Wygląd kominka narożnego

Usytuowanie kominka na granicy pomieszczeń stwarza jeszcze jeden problem. Wygląd kominka musi współgrać z estetyką obu wnętrz. Niekiedy jest to trudne, zwłaszcza gdy podłogi w kuchni i salonie zostały pokryte odmiennymi materiałami, a kolory ścian znacznie się różnią. Ponadto istnieje ryzyko, że kominek w przejściu szybciej będzie się brudził. Warto zatem postawić na obudowę, której czyszczenie nie będzie ani czasochłonne, ani męczące.