Bez kategorii

Jaka powinna być biżuteria urodzinowa?

Biżuteria kupowana z myślą o obdarowaniu bliskiej osoby w dniu jej urodzin, wcale nie musi różnić się od prezentów kupowanych na inne okazje. Oczywiście możemy zdecydować się na błyskotki, które wprost nawiązują do urodzinowy motywów, ale nie ma takiej konieczności. Najważniejsze, by biżuteria urodzinowa była trwała i podobała się solenizantowi.

Biżuteria na urodziny – jak wybrać?

Wiele zależy od tego, które to urodziny i jak bliskie relacje wiążą nas osobą obdarowywaną. Zazwyczaj większe i cenniejsze prezenty wręcza się na okrągłe urodziny, a szczególnie chętnie świętujemy osiemnastkę, trzydziestkę i pięćdziesiątkę.

Dobrze, jeśli prezent urodzinowy jest trwały. Wówczas nie tylko może być intensywnie użytkowany, ale stanowi przy tym wspaniałą pamiątkę. Biżuteria urodzinowa powinna być produktem wysokiej jakości, dlatego warto porzucić pomysł zakupu biżuterii sztucznej, a zainwestować w produkty markowe, takie jak oryginalna biżuteria włoska. Biżuteria markowa jest wykonana z niezwykłą precyzją i z wykorzystaniem starannie wybieranych materiałów.

Biżuteria dla solenizanta

Jeśli wiemy już, jakie marki biżuteryjne i jakie sklepy bierzemy pod uwagę, należy określić, czego dokładnie szukamy. Biżuteria urodzinowa powinna być dopasowana do stylu i upodobań osoby, którą chcemy obdarować. Dlatego warto przyjrzeć się, po jaką biżuterię solenizant sięga na co dzień, czy lubi biżuterię złotą, czy srebrną, okazałą, czy subtelną, kolorową, czy pozbawioną zdobień. Nie warto kupować przedmiotu, który zupełnie nie pasuje do stylu osoby obchodzącej urodziny, bo z dużym prawdopodobieństwem takie prezent wyląduje na dnie szuflady.

Biżuteria urodzinowa dla kobiet w każdym wieku

Jeżeli nie mamy pewności, czy daną biżuterię wypada kupić kobiecie w określonym wieku, warto sięgnąć po przedmioty uznawane za uniwersalne. Zazwyczaj są to wyroby w stylu klasycznym, albo umiejętnie łączące nowoczesne spojrzenie z klasyczną elegancją. Doskonale sprawdzą się  proste naszyjniki i bransoletki, kolczyki wkrętki z okrągłym oczkiem albo urocze bransoletki komponowane, w których można dowolnie wymieniać ozdobne linki. W sklepach z biżuterią bez trudu znajdziemy błyskotki, które wypada podarować zarówno na dwudzieste, jak i na pięćdziesiąte urodziny.

Personalizowana biżuteria urodzinowa

W sytuacji, gdy upieramy się, że biżuteria na prezent ma nawiązywać do urodzinowych klimatów, powinniśmy wybrać przedmiot zdobiony zawieszką przypominającą tort lub kieliszek albo zawieszką w postaci liczby, która informuje, które urodziny obchodzi solenizant. Innym rozwiązaniem są przedmioty z grawerunkiem. Na bransoletce śmiało można umieścić napis „happy birthday”, a nawet datę i imię osoby obchodzącej urodziny. Taką spersonalizowaną biżuterię urodzinową śmiało można wręczyć na jedne z najważniejszych urodzin w życiu. Do tej grupy zaliczają się wspomniane już wyżej osiemnastka, trzydziestka i pięćdziesiątka, ale prezent ze specjalnie przygotowaną dedykacją można podarować w każdym momencie, jeżeli tylko czujemy, że zostanie dobrze przyjęty.