Kominki do salonu

Jak urządzić przytulny salon? Kominki do salonu

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj gromadzą się wszyscy domownicy, którzy chcą wspólnie spędzić czas i odpocząć po ciężkim dniu. To tutaj przyjmowani są goście. Salon musi być zatem przytulny, ale także funkcjonalny. Jak uzyskać taki efekt? Inwestując w odpowiednie meble, dodatki i sprzęty, m.in. kominki do salonu.

Przytulny salon – odpowiednia kolorystyka i wygodne meble

Jasne ściany i kolorowe dodatki

Moda na jasne i przestronne wnętrza pojawiła się kilka lat temu. W nowych domach, ale i budynkach wielorodzinnych, możemy spotkać pokoje dzienne o znacznej powierzchni, z jasnymi (białymi, szarymi bądź beżowymi) ścianami i meblami. Może się wydawać, że tak urządzone pomieszczenie jest raczej zimne i niezbyt przytulne, ale w rzeczywistości bardzo łatwo można je „ocieplić”. Pamiętajmy, że do jasnych ścian i mebli pasują dodatki w każdym kolorze. Ci, którzy mają ochotę na mody ostatnio granat lub butelkową zieleń, zainwestują w takie narzuty, poduszki czy zasłony. Ci, którzy wolą neonowe barwy, soczyste żółcie i pomarańcze, również mają spore pole do popisu. Jeśli chcemy urządzić przytulny salon, musimy jedynie pamiętać o wyborze barw, które dobrze się kojarzą.

Wygodne meble do salonu

W salonie świetnie sprawdzają się nowoczesne meblościanki z miejscem na telewizor, dużą ilością szuflad i półek. To jednak nie one decydują o wygodzie pomieszczenia, a meble wypoczynkowe. W salonie nie spotkamy tradycyjnego łóżka z drewnianą bądź metalową konstrukcją, na której należy umieścić materac. Doskonale sprawdzają się natomiast sofy i fotele z dużą ilością poduszek. Sofa powinna być na tyle duża, by swobodnie zmieścili się na niej wszyscy domownicy.

Kominki do salonu

We współczesnych domach bardzo często sofa ustawiona jest nie tylko naprzeciw szafki z telewizorem, ale także w niedalekiej odległości od kominka. Wszystko po to, by wypoczywający domownicy mogli przyglądać się temu, co dzieje się w kominku. Ogień tworzy bardzo przyjemną, rodzinną atmosferę. Nic zatem dziwnego, że wiele osób interesuje się tematem: Kominki do salonu.

Szeroki wybór różnego rodzaju wkładów kominkowych, a także przykładowe aranżacje z udziałem kominków tradycyjnych, nowoczesnych i kaflowych dostępne są na tej stronie internetowej. Możemy tam znaleźć wiele fotografii ukazujących piękno tych urządzeń i udowadniających, dlaczego warto postawić na kominki do salonu. Ci, którzy mają w domu salon o dużej powierzchni, mogą postawić na okazałą obudowę kominka. Inni mogę wybierać wśród kominków narożnych, stanowiących swego rodzaju łącznik dla pomieszczeń o odmiennej funkcji, np. kuchni i salonu.