InstalacjeWnętrza

Jak urządzić przytulny salon?

Jak urządzić przytulny salon?

Salon powinien być nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale i przytulny. Dlatego jego wykonanie trzeba zaplanować już na etapie wykańczania ścian i podłogi. Jakie elementy zapewnią Ci pożądany efekt? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych wskazówek jak urządzić przytulny salon.

  1. Zadbaj o jasną bazę wnętrza – jasne ściany, podłogi i stała zabudowa sprawiają, że pomieszczenie wygląda na większe i przyjemniejsze. Stanowi też doskonałe tło dla kolorowych dodatków. Co więcej, wprowadza do pomieszczenia wrażenie świeżości i czystości, które są niebywale pożądane.
  2. Postaw na prostotę i minimalizm – im mniej zagracony pokój, tym lepiej. Meble o prostych formach geometrycznych wprowadzają ład i porządek, łatwiej je również zestawić z innymi elementami aranżacji. Są uniwersalne i wiecznie modne, a to dodatkowy atut.
  3. Kupuj tylko wysokiej jakości dodatki – drobiazgi, które dopełniają całościowy wygląd wnętrza, powinny być gustowne i jak najlepszej jakości, bo niejednokrotnie decydują o końcowym efekcie. Unikaj przedmiotów wykonanych byle jak i z kiepskich materiałów, ponieważ wyglądają na niechlujne.
  4. Używaj jasnych kolorów, a intensywne odcienie stosuj z rozwagą – neutralne barwy są milsze dla oka i wprowadzają do pomieszczenia spokój. Z kolei intensywne odcienie nadają mu charakteru i lekkiego pazura. Pamiętaj jednak, by z tymi drugimi nie przesadzać i stosować je w minimalnej ilości, wyłącznie dla podkreślenia całościowego efektu.
  5. Wystrzegaj się łączenia różnych faktur tkanin – tkaniny utrzymane w podobnej stylistyce i tonacji kolorystycznej doskonale ze sobą współgrają. Pozwalają również uniknąć chaosu, który z przytulnym wnętrzem nie ma raczej niczego wspólnego.
  6. Zdecyduj się na dobrej jakości komplet wypoczynkowy – meble modułowe to idealne rozwiązanie, gdy chcesz urządzić przytulny salon. Można je dowolnie przenosić i ze sobą zestawiać. Najlepiej, aby były czyste i dobrej jakości. Idealnie wyglądają, gdy zostają ustawione w centralnej części pomieszczenia.
  7. Zwróć uwagę na oświetlenie – gra świateł może mnóstwo zmienić. Oczywiście montaż lampy sufitowej to absolutne minimum, jednak oprócz niej warto zainwestować w stojące. Z ich pomocą podzielisz wnętrze na różne strefy.