Wnętrza

Aranżacja wnętrz – najczęstsze błędy

Aranżacja wnętrz – najczęstsze błędy

Wydaje Ci się, że stworzenie funkcjonalnej i wygodnej aranżacji to pestka? Nic bardziej mylnego! Jeśli dopiero raczkujesz w tym temacie, to możesz popełnić mnóstwo błędów. O najpopularniejszych pułapkach, czyhających na początkujących projektantów wnętrz, piszemy w dalszej części artykułu. Aranżacja wnętrz (zobacz więcej) – przekonaj się na co zwracać uwagę. Zapraszamy!

 

Najczęstsze błędy popełniane przy aranżacji wnętrz:

 1. Brak całościowego spojrzenia na mieszkanie, w efekcie czego poszczególne pomieszczenia nie są ze sobą spójne.
 2. Nieprzemyślane mieszanie ze sobą kilku różnych stylów, co wcale nie wygląda dobrze i wprowadza do mieszkania chaos.
 3. Brak pomysłu na urządzenie wnętrza i kopiowanie gotowych rozwiązań z katalogów, co nie zawsze pozwala osiągnąć zamierzony efekt.
 4. Zbyt duże nagromadzenie dodatków, gdy tymczasem w cenie są minimalizm i prostota.
 5. Stosowanie tradycyjnych, masywnych mebli, które niestety nie pasują do każdego wnętrza np. niewielkiej kuchni czy nowoczesnego salonu.
 6. Nieumiejętne stosowanie ciemnych kolorów, które optycznie zmniejszają pomieszczenie i sprawiają, że wygląda na ciemne, ponure i przytłoczone.
 7. Niewłaściwy dobór kolorystyki i mieszanie ze sobą zbyt dużej ilości odcieni, w rezultacie czego powstaje mało elegancki misz masz.
 8. Łączenie kuchni z salonem, które wymusza codzienne dbanie o czystość i wiąże się z roznoszeniem zapachów gotowania po pokoju dziennym, co nie zawsze jest przyjemne, zwłaszcza gdy z wizytą wpadną goście.
 9. Malowanie ścian i dobieranie mebli pod ich kolor, gdy tymczasem powinno być zupełnie odwrotnie – najpierw powinno się wybrać meble i tkaniny, a dopiero do nich dopasować barwy farb.
 10. Stosowanie wyłącznie jednego źródła światła, które niejednokrotnie okazuje się niewystarczające do dokładnego oświetlenia pokoju.
 11. Nie zwracanie uwagi na funkcjonalność, która jest zdecydowanie ważniejsza od designu.
 12. Umieszczanie wszystkich mebli przy ścianach, co w niektórych przypadkach nie jest najlepszym rozwiązaniem i sprawia, że wnętrze wydaje się puste, mniejsze i cięższe.
 13. Wieszanie obrazów i dekoracji na zbyt dużych wysokościach.
 14. Gromadzenie ogromnej ilości bibelotów, które niestety zagracają pomieszczenie.
 15. Stosowanie sztucznych dekoracji, co wygląda tandetnie i mało stylowo. Zamiast sztucznych kwiatów lepiej wybrać żywe, a w szklanych kulach i wazonach umieścić naturalne kamyki, a nie plastikowe kuleczki.

 

Oczywiście błędów popełnianych przy aranżacji wnętrz jest znacznie więcej. My postanowiliśmy zaakcentować i uczulić Was na te powielane najczęściej.