Dom i OgródRemont

Futurystyczne kominki – wyobrażenie wcielone

Futurystyczne kominki – trendy

Kominki zazwyczaj kojarzą się z tradycją i ciepłem rodzinnym. Zazwyczaj wyobrażamy sobie solidną zabudowę w rogu pokoju z trzaskającymi płomieniami i rodzinę zgromadzoną wokół ciepła paleniska. Takie kominki to zazwyczaj kształty kwadratowe lub okrągłe, praktycznie dostosowane do dostępnej przestrzeni. Wykorzystane materiały to zazwyczaj naturalny kamień, marmur czy czasem bardziej industrialne materiały. Kształt i umieszczenie kominka w żaden sposób tutaj nie zaskakują. Czy zatem w kwestii kominków czeka nas coś nowego, czy rozwój tej branży i stale wzrastająca moda na kominki mogą zaoferować coś inspirującego?

Na szczęście tak. Branża kominków nie ogranicza się tylko do tradycyjnych czy też tych bardziej nowoczesnych (które różnią się tylko rodzajem wykorzystanego materiału lub niewielkimi zmianami w designie.) Futurystyczne kominki to ciekawie rozwijający się trend. Już sama nazwa pokazuje, że takie kominki to zupełnie inny standard. Przeglądając projekty futurystycznych kominków można poczuć się jak w filmie science-fiction lub dalekiej przyszłości. Dlaczego? Takie kominki charakteryzuje przede wszystkim nietypowy design oraz lokalizacja. Mamy więc na przykład wiszący kominek (montowany na suficie i zwisający kilka centymetrów nad podłogą) w kształcie olbrzymiej kuli. Kominek może być przeszklony ze wszystkich stron dzięki czemu można oglądać płomienie z dowolnego miejsca.

Futurystyczne kominki – nieujarzmiona wyobraźnia

Futurystyczne kominki to zatem nieujarzmiona wyobraźnia. Twórców nie ograniczają już ramy projektu i tradycyjne nawiązania do piecyków stojących na podłodze. Jedynym co należy wziąć pod uwagę są technicznie możliwości podłączenia i funkcjonowania takiego kominka. Igranie z ogniem w takim kontekście nie kończy się zatem źle i nie musi być niebezpieczne. Co więcej, im odważniejszy i bardziej ekstrawagancki projekt tym większe zainteresowanie klientów. Kule ognia wyłaniające się wprost ze ściany czy stojące w rogu kominki w kształcie łzy lub trójkąta to jedna z możliwych dróg rozwoju branży. Co ciekawe futurystyczny kominek pasuje do każdego rodzaju wnętrza.