Fototapeta do salonu z własnego zdjęcia

Fototapeta to trwała i efektowna dekoracja ścienna, która świetnie prezentuje się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i w biurach, salonach urody, sklepach branżowych i wielu innych miejscach, które ze względu na przeznaczenie, powinny wyglądać stylowo i estetycznie. Jeśli chodzi o wnętrza mieszkalne, dużą popularnością cieszy się zwłaszcza fototapeta do salonu z własnego zdjęcia.

Fototapeta a inne dekoracje ścienne

W sklepach z artykułami dekoracyjnymi znajdziemy mnóstwo plakatów, naklejek ściennych, obrazów i innych produktów przeznaczonych do dekorowania ścian. Jeśli jednak nie przepadamy za ozdobami, które wiesza się na ścianie za pomocą gwoździ lub wkrętów, nie lubimy gdy coś od tej ściany odstaje, powinniśmy skierować swoje kroki w stronę półek z ozdobnymi tapetami i fototapetami.

Fototapetę przykleja się do ściany, a więc nie ma możliwości, byśmy przypadkowo strącili i zniszczyli taką dekorację. Dobrej jakości produkt mocno przylega do ściany, nie odstaje, nie roluje się, nie odkleja. Nie ma możliwości, że przypadkiem zahaczymy o róg fototapety i ją rozedrzemy. Oczywiście pod warunkiem, że do jej klejenia użyto właściwego kleju. Poza tym nadruk wykonany na grubszym podłożu ma tę właściwość, że może zakryć ewentualne nierówności na ścianach, nie mówiąc już o plamkach. Taką fototapetę można czyścić wilgotną szmatką bez obaw o uszkodzenie struktury czy stracie nadruku.

Fototapeta do salonu z własnego zdjęcia

Fototapetę można przykleić w jadalni, sypialni czy pokoju dziecięcym, niemniej produkt ten najczęściej kupowany jest z myślą o udekorowaniu salonu. Salon to pomieszczenie, do którego zapraszamy gości, więc dbamy o nie w sposób szczególny. Chcemy, by wyglądało modnie i efektownie, a przy tym było miejscem przytulnym, w którym cała rodzina przyjemnie spędza czas. Dobrze dobrana fototapeta pomoże osiągnąć taki efekt.

Fototapeta do salonu z własnego zdjęcia ma jeszcze tę właściwość, że jest ozdobą inną od wszystkich, niepowtarzalną. Oczywiście w sklepach z fototapetami jesteśmy w stanie znaleźć oryginalny, ciekawy nadruk, którego z dużym prawdopodobieństwem nikt ze znajomych miał nie będzie, niemniej wydruk z własnego zdjęcia zawiera dodatkowo ładunek emocjonalny.

Z jakiego zdjęcia można wykonać fototapetę?

Najlepiej zapytać o to w drukarni, która zajmie się przygotowaniem fototapety. Oczywiście nie chodzi o to, co powinna przedstawiać fotografia, a jaką powinna mieć jakość, jaki rozmiar, ewentualnie jaką kolorystykę. Fototapeta z własnego zdjęcia powinna mieć równie dobrą jakość, jak produkt wykonany z fotografii zakupionej w banku zdjęć. A żeby tak się stało, musi mieć wysoką rozdzielczość. W przeciwnym razie, kiedy wielokrotnie powiększymy zdjęcie, zobaczymy piksele.

Do drukarni można dostarczyć fotografię z podróży, zdjęcie pupila, fotografię wykonaną podczas uroczystości rodzinnej, zdjęcie o temacie przyrodniczym, motoryzacyjnym i każde inne. Taka fototapeta nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.