Ranking kominków 2018

Wybieramy kominek – ranking kominków 2018

Decyzja o budowie kominka zapadła. Wiesz, że urządzenie zapewni ci bezpieczeństwo energetyczne, ale również podkreśli charakter wnętrza. Wiesz, w którym miejscu stanie kominek. Pozostaje wybrać najlepszy model. Zanim to zrobisz, prześledź ranking kominków 2018.

Wybieramy kominek – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy wiedzieć czy nasz kominek będzie ogrzewał okazjonalnie jedno pomieszczenie, czy też nieprzerwanie całe mieszkanie. A może także wodę użytkową? Wybieramy zatem pomiędzy wkładem tradycyjnym a kominkiem z płaszczem wodnym.

Kolejną kwestią jest kształt i wielkość kominka. Idealnie, gdy urządzenie może zająć centralną ścianę w salonie, ale przecież nie wszyscy jesteśmy posiadaczami przestronnych pomieszczeń. Niekiedy znacznie lepiej wyglądają niewielkie narożne kominki, które nie zajmują tak wiele miejsca.

Następną ważną rzeczą są efektywność kominka oraz certyfikaty. Wkłady kominkowe żeliwne i stalowe znacząco różnią się efektywnością. Zapewnienia producenta to jedno, ale warto samemu poczytać nieco o efektywności energetycznej urządzeń grzewczych i dopiero wówczas dokonać właściwego wyboru. Oczywiście zwracamy również uwagę, czy wkład kominkowy, którym jesteśmy zainteresowani, posiada odpowiedni certyfikat. Ranking kominków 2018 powinien obejmować wyłącznie urządzenia certyfikowane, ale w praktyce bywa i tak, że do rankingów trafiają urządzenia najtańsze, a niekoniecznie najlepsze.

Kolejną ważną kwestią jest szyba kominka. Może być prosta, gięta lub łączona. Im więcej powierzchni przeszklonych, tym przyjemniejsza atmosfera, a przecież to właśnie dla tej atmosfery część z nas montuje kominki. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas kominek posiada funkcję „czysta szyba”, która zapobiega powstawaniu nieestetycznych zabrudzeń na szklanych powierzchniach.

Ranking kominków 2018 – kontynuacja trendów z roku ubiegłego

Rok 2018 dopiero się zaczął, zatem trudno o utworzenie rankingu kominków, które w tym roku cieszą się największą popularnością. Szczególnie, że sezon grzewczy w pełni i mało kto decyduje się na wymianę instalacji czy budowę kominka w środku zimy. Śmiało można natomiast podsumować ostatnie miesiące roku ubiegłego, zahaczając przy tym o początek bieżącego. Okazuje się, że trendy wcale nie zmieniają się tak szybko.

Ranking kominków 2018 obejmuje różnorodne urządzenia od największych producentów. Okazuje się, ze największą popularnością cieszą się kominki z szybą boczną i szybrem z doprowadzeniem powietrza, a wcale nie najprostsze, a zatem i najtańsze urządzenia. Czy taki trend utrzyma się w kolejnych miesiącach roku? Wiele na to wskazuje.