Dom i Ogród

Producenci kominków

Producenci kominków działający na polskim rynku

Urządzenia grzewcze sprzedawane na rynku polskim muszą spełniać normy obowiązujące w całej Unii Europejskiej. Oczywiście każdy kraj ma jakieś własne, wewnętrzne regulacje, jednak firmy, które chcą działać na rynku międzynarodowym, muszą podporządkować się do wymogów odgórnych, unijnych. W innym przypadku poza granicami Polski  ich urządzenia nie będą miały szansy się sprzedać. Producenci kominków działający na rynku polskim doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Producenci kominków na targach budowlanych

Producenci kominkówProducenci urządzeń grzewczych w różny sposób starają się zareklamować swoje produkty. Jednym z lepszych pomysłów jest uczestnictwo w targach budowlanych. Największymi w Polsce są te organizowane w Poznaniu. To tam pojawiają się wszyscy znani i cenieni producenci kominków, jak i ci, którzy dopiero próbują swoich sił w większym formacie.

Targi budowlane to doskonała okazja, by pokazać się od jak najlepszej strony, przede wszystkim jako firma innowacyjna, otwarta na nowinki technologiczne i cały czas poszerzająca swoją działalność. To także świetna okazja, by zdobyć nowych klientów.

Polskie kominki zgodne z normami unijnymi

Prawo europejskie zakłada, że w 2022 roku wejdą w życie przepisy odnoszące się do emisji spalin pieców, kominków i innych urządzeń energetycznych. Przepisy te stanowią odpowiedź na pogarszający się stan powietrza w państwach UE. Producenci kominków w większości nie czekają na zmiany w przepisach, a od lat wprowadzają na rynek urządzenia spełniające szczegółowe normy. Tym samym troszczą się o stan powietrza, ale i swoich klientów, którzy mogą kupować kominki bez obaw, że za kilka lat konieczna będzie ich wymiana.

Producenci kominków w Polsce – lista

Wśród znanych i cenionych w Polsce producentów kominków i wkładów kominkowych wyróżnić należy następujące firmy:

  • Kratki (producent kominków, bio-kominków, piecy i akcesoriów kominkowych),
  • Spartherm (zagraniczna firma mocno inwestująca na rynku polskim),
  • Kawmet (firma oferuje odlewy przemysłowe, wkłady kominkowe, wkłady żeliwne z płaszczem wodnym, piece wolnostojące, elementy konstrukcyjne),
  • Piazetta (firma zagraniczna z szeroką ofertą kominków, piecyków wolnostojących; oferuje również obudowy do wkładów kominkowych).

Jak wynika z powyższej listy, na rynku polskim działają zarówno nasze rodzime firmy, jak i producenci zagraniczni, ale w rzeczywistości każda z tych firm prowadzi działalność zarówno w Polsce, jak i za granicą.