Wnętrza

Jak urządzić kawalerkę?

Funkcjonalne urządzenie małego wnętrza jakim jest na pewno kawalerka nie jest proste. Na niewielkiej przestrzeni musimy znaleźć miejsce dla strefy wypoczynku, na przyjmowanie gości, koniecznie musimy urządzić także kącik kuchenny.

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie się do kilku porad – na pewno pamiętajmy o tym, by unikać zbytecznych ścian działowych – znacznie ograniczają one przestrzeń i lepiej zdecydować się na barek czy oddzielanie poszczególnych przestrzeni meblami. Wydzielenie sypialni jako intymnej części mieszkania na pewno dla wielu z nas jest konieczne, jednak znacznie ogranicza miejsce – lepszym pomysłem jest korzystanie z wielofunkcyjnej sofy. Koniecznie całe wnętrze musi być urządzone spójnie, w jednakowym stylu – gryzące się elementy nie będą dla wnętrza korzystne. Chaotyczne barwy i wzory wprowadzą do mieszkania jedynie chaos. Podczas wybierania kolorów postawmy na jasne barwy – będą znacznie lepsze i optycznie powiększą kawalerkę – znacznie lepiej spełnią swoją rolę niż ciemne odcienie. Do przechowywania książek czy innych przedmiotów wybierzmy półki zamiast wiszących szafek, które znacznie ograniczają przestrzeń – półki to też dobry pomysł na wyeksponowanie swoich zainteresowań i ważnych dla nas przedmiotów. Oczywiście, to czego nie chcemy pokazywać możemy schować do komód i szaf.

Decydujmy się także na wieszanie, a nie na stawianie – pozwoli to oszczędzić sporo miejsca, a jeśli możemy sobie pozwolić na antresolę to na pewno warto korzystać z takiej opcji. Ciekawym pomysłem będą meble mobilne, dzięki którym w każdej chwili możemy zmienić wystrój, łatwiej będzie także posprzątać czy zaplanować wystrój. Dzięki tym radom na pewno uda nam się funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie.